joi, 19 aprilie 2012

Champions League Rezultate semifinale

Bayern - Real Madrid 2-1

Nemtii de la Bayern sunt tot mai aproape de finala pe care vor sa o joace pe Allianz Arena. Bayern a reusit sa inscrie de 17 ori in acest sezon de Champions League, pe Allianz Arena si reuseste sa marcheze cel putin o data in fiecare meci. Real Madrid este tot mai departe de finala mult dorita e atatia oameni, cea cu Barcelona. C. Ronaldo si ai lui trebuie sa intoarca rezultatul, ultima oara cand au facut asta a fost in sezonul 2001-2002, meci disputat tot cu Bayern Munchen.

Chelsea - Barcelona 1-0
       Catalanii pierd pe Stamford Bridge, unde Drogba face diferenta dintre cele doua echipe si inscrie golul victoriei inainte de finalul primei reprize. Si portarul P. Cech a avut un rol important in acest meci. Messi si ai lui au inceput foarte bine, au avut o posesie zdrobitoare, peste 80% in primele minute de joc, dar au avut si numeroase ratari. De multe ori mingea a als sa loveasca bara spre dezamagirea suporterilor catalani. L. Messi nu era intr-o forma prea buna, dar pana la meciul retur trebuie sa isi revina, sa intoarca rezultatul, ajungand in finala.

Returul va avea loc in 24-25 aprilie.